BPA Hakkında

En Küçüğümüzden İlham Aldık

Hepimizin ortak bir noktası varsa, o da yeni doğan bebekleri çok SEVİYORUZ:)

BPA Misyonu

Misyonumuz, aşağıdakiler aracılığıyla bebek fotoğrafçılarına Dünya’da tanınma ve profesyonel farkındalık sağlamaktır:

  • Ebeveynleri BPA sertifikalarının ve ödüllerinin değeri ve yüksek standartları konusunda eğitmek ve  BPA Bebek Fotoğrafçılarına profesyonel bir tanınma sağlamak.
  • Bebek Fotoğrafçılarını iş, bebek güvenliği ve sanatsal fotoğraf konularında eğitme konusunda öncü olmak.
  • BPA, tüm fotoğrafçılar için güvenli ve birbirini yukarıya taşıyacak bir topluluk sağlamaya çalışmaktadır.

BPA Vizyonu

Vizyonumuz, fotoğrafçılık sanatında mükemmelliğe ve işlerinde başarıya kendini adamış kişilere profesyonel kimlik kazanma fırsatları sunarak, profesyonel olarak tanınan, Sertifikalı ve Ödüllü Bebek Fotoğrafçılarından oluşan aktif bir topluluk oluşturmaktır.

Birbirinden değerli Bebek Fotoğrafçılarını hem Dünya’da bilinir ve tanınır hale getirmek, daha fazla müşteriye ulaşmalarını ve daha fazla kazanmalarını sağlamaktır.

Babies & Photographers Amaçları

√  Bebek Fotoğrafçılarına Marka olma, Profesyonel olma ve Dünya’da tanınmalarını sağlamak.

√  Müşterilerin günümüzde aşırı doymuş fotoğrafçılık sektöründe fotoğrafçılar arasındaki farkı ve BPA sertifikalı bir bebek fotoğrafçısı ile çalışarak neden fayda sağlayacaklarını anlamalarına yardımcı olmak.

√  Bebek Fotoğrafçıları için Ulusal ve Uluslararası yarışmalar sağlamak. Profesyonel Bebek Fotoğrafçılarının büyüdüğü ve parlama şansı olduğu yer burasıdır.

√  Hem yeni başlayan hem de deneyimli Bebek Fotoğrafçılarının gelişmeleri ve büyümeleri için sürekli eğitim kaynakları sağlamak.

√  Fotoğrafçıları, işlerini karlı olarak büyütmesi ve gelişmesi için güvenli ve saygılı bir topluluk ortamında bir araya getirmek.

√  Bebek Fotoğrafçılarının ihtiyaçlarını dinlemek ve sorunlarına çözümler bulmak.

√  Hamile ve Ebeveynlere hayatlarını kolaylaştıracak kaynaklar sunarak alanında güvenilir ve uzman kişilerle buluşturmak.

Babies & Photographers Takımı

Serap Şeker

Serap Şeker

Kurucu / Bebek Fotoğrafçısı

Serap Şeker Kurucu / Bebek Fotoğrafçısı

2013 yılından bu yana Bebek Fotoğrafçılığı yapıyorum ve 84 farklı ülkeden 1.000’den fazla bebek ile çalışma şansım oldu. Uluslararası ödüller ve Jüri üyeliklerinden sonra aynı şekilde  Dünya’ya Yetenekli Türk Fotoğrafçıların adını duyurmada destek olmayı ve fotoğrafçıların daha iyi fotoğraf çekmelerine yardımcı olmayı amaçlıyorum.

Volkan Şeker

Volkan Şeker

Kurucu / CMO

Volkan Şeker Kurucu / CMO

15 Yıl kurumsal firmalarda Satış ve Pazarlama Yöneticiliği yaptım. Hem Türkiye’de hem Kanada’da bu konuda alanında en büyük firmalar ile çalıştım.  Fotoğrafçıların işlerini büyütmesine yardımcı olmayı, sevdikleri karlı işletmeler kurmalarına destek olmayı çok seviyorum.

Gizem Kösoğlu Yılmaz

Gizem Kösoğlu Yılmaz

Bebek ve Çocuk Ürün Danışmanı

Gizem Kösoğlu Yılmaz Bebek ve Çocuk Ürün Danışmanı

Herkese selam, 2004 yılında başladığım anne bebek sektörüne son 8 yıldır Hamile- Bebek ve Çocuk Ürünleri Danışmanı olarak devam ediyorum. Gebeliğinizden başlayarak bebeğin ilk 4 yaşına kadar olan sürecinde sizin ve bebeğin ihtiyacı olan doğru ve sağlıklı ürünlerin #bebekleyasamstili ‘nize göre seçilmesine destek oluyorum. Elbette danışanlarım için markalardan özel hizmetlerle ve indirimlerle ilerliyorum. Amacım bebekli yaşamdaki günlük rutininizi huzurulu, keyifli, kaygısız ve neşe ile geçirmenizi sağlamak. O halde bu güzel ve eşsiz serüvende birlikte yol almak dileğimle…

Şehmuz Şahbaz

Şehmuz Şahbaz

Fotoğrafçı Koçu

Şehmuz Şahbaz Fotoğrafçı Koçu

17 Sene kurumsal hayatın son 7 yılında yönetim, kariyer , kurumsal ve kişisel gelişim danışmanlığı ve koçluğunun yanı sıra Türkiye’nin ilk fotoğrafçı koçuyum. Hala öğrenmeye devam eden, insanlarla bir araya gelip yön bulmak isteyene yön bulmasında; yol almak isteyene yola çıkmasında destek olan bir koçum.

Emine Özel Taşhan

Emine Özel Taşhan

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

Emine Özel Taşhan Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

Üniversite eğitimini 1995-2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde, Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisasını 2002-2008 yılları arasında Şişli Etfal Eğitim Ve Araştırma Hastanesi 1. Kadın Hastalıkları Ve Doğum Kliniği’nde tamamladım. Halen kendi muayenehanemde Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olarak çalışmaktayım.

Filip Taşhan

Filip Taşhan

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek uzmanı

Filip Taşhan Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

2010 yılından itibaren İstanbul’da Doğan Hastanesi, İstanbul Cerrahi Hastanesi, Ota Jinemed Hastanesi ve Acıbadem Sağlık grubunda hizmet verdikten sonra kliniğimizi Maçka’da hem hastalarımıza hem bize huzur, sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesi dileğiyle açtık. Nişantaşı kadın sağlığı ve tüp bebek ekibi olarak Maçka’da No:1’deki kliniğimizde hizmet vermekteyiz.

Ferda Saraçoğlu

Ferda Saraçoğlu

Bebek Hemşiresi, Fizyoterapist, Kadın Sağlığı Terapisti

Ferda Saraçoğlu Bebek Hemşiresi, Fizyoterapist, Doğum Koçu, Pilates Eğitmeni

Fizyoterapist ve doğum koçuyum. Doğum öncesi -sırası-sonrası dönemde anne -baba adaylarını ve bebeğe bakacak kişileri ruhsal ve bedensel yönden eğitiyorum. Onları diyet egzersiz beslenme iletişim konusunda  bilgilendirip danışmanlık yapıyorum. Gebelik dönemlerini ve doğum sonrası dönemlerinde destek veriyorum. Pilates, nefes ve beslenme, doğuma hazırlık kurslarıyla  başlayıp doğum sonrası evde ki bebeğe alışma sürecide dahil devam eden hizmetler veriyorum.

Seda Özcan

Seda Özcan

Bebek & Uyku Danışmanı

Seda Özcan Bebek &Uyku Danışmanı, Bebek Hemşiresi

2012-2015 yılları arasında bebek odası ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerinde ve kadın doğum servisinde çalışarak anne ve bebek dünyasına ilk adımlarımı attım. 2015 Yılında, Prof.Dr.Burak Tatlı Çocuk Nöroloji Kliniğinde çalışmaya başladım, Halen Prof.Dr.Burak Tatlı Klinik Asistanı-Eğitim hemşiresi ve Sorumlu Hemşire olarak çalışmaya devam etmekteyim. 2012 yılından beri büyük bir keyif ve mutlulukla bebeklere ve ailelerine dokunmaktayım..

Özge Akça

Özge Akça

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Özge Akça Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Meslek hayatıma; 2006 yılında İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, İstanbul 112 Ambulans hizmetlerinde çalışarak başladım.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığımı ise, 2014 yılında, Bezmi-Alem Tıp Fakültesi Hastanesinden aldım. Adıyaman Kahta ve Sarıyer Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmet görevimi tamamlayıp, gönül verdiğim Çocuk yoğun Bakım Uzmanlığı hakkında, Singapur KK Women’s and Children’s Hospital da 1 yıl eğitim aldım. Türkiye’ye döndükten sonra Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nde çalışmaya başladım ve 3 yılın sonunda İstanbul Bakırköy’de kendi kliniğimi açmaya karar verdim.
Çocukları seven ve çocuk dilinde konuşabilen, son derece motive, enerjik bir çocuk hekimiyim. Öncelikli ilgi alanlarım Sağlıklı Çocuk İzlemi ve Aşılar, Çocuk Alerji, Çocuk Yoğun Bakım ve Çocuk Acil ve Çocuk Göğüs Hastalıklarıdır.

Tuğba Kobal Yılmaz

Tuğba Kobal Yılmaz

Fotoğrafçı, Senin Hikayen Dergisi Editörü

Tuğba Kobal Yılmaz Fotoğrafçı - Senin Hikayen Dergisi Editörü

Ben Tuğba, 19.07.1992 İstanbul doğumluyum. Evliyim. Bir dönem butik işletmelerde pastacılık yaptım. Ve bununla birlikte hazırladığım ürünlerin fotoğraf çekimlerini de yapmaktaydım. İşletme kısmını bırakınca düğün ve bebek fotoğrafçılığı için çeşitli eğitimler aldım. Ve sizlere daha güzel hizmet vermek için buradayım.
 
Yazmayı ve duygusu olan her şeyi severim. İçinde sanat olan, duygu olan, her şey de biraz ben varım aslında. Karakterim sakin ve durağan olsa da ruhum bir o kadar kıpır kıpır ve heyecanlı. Eminim ki birlikte çok keyifli vakit geçiriyor olacağız. Sizin için buradayım. 

Bİrlİkte Çok Daha İyİyİz

&

Bİrlİkte Çok Daha Güçlüyüz

İşinde kendini mükemmelliğe ve başarıya adamış, fotoğraflarıyla tanınan, fark yaratan Profesyonel Bebek Fotoğrafçıları topluluğu ile bağlantı kurun.
Tanının, işinizi büyütün ve son derece uzmanlaşmış bir meslek olarak Bebek Fotoğrafçılık sektörüne farkındalık getirmenin önemli bir parçası olun.